Raimo Piirainen

Tukiryhmä

Kansanedustaja Raimo Piiraisen tukiryhmä

Raimo Piirainen, raimo.piirainen(at)eduskunta.fi

Vaalipäällikkö

Markku Oikarinen
0400-295803
markku.oikarinen(at)kajaani.net

Tukiryhmävastaavat

Hyrynsalmi
Jussi Tolonen, 0400-487569
Pertti Mikkonen Metsuri/eläk.

Kajaani
Asko Kananen
Leena Törrö, 050-3059052
Niilo Leinonen, 0440-225730
Jorma Forsberg, 040-5914397
Lasse Lyytikäinen, 040-8494569

Paltamo
Ilkka Horto, 050-5505913

Kuhmo
Martti Malinen, 040-8352100
Eira Piipponen
Jouni Kilpeläinen

Kuusamo
Veikko Räisänen, 040-8392545

Sotkamo
Pekka Nousiainen, 0400-686250

Suomussalmi
Esko Kuoppamaa
Tarmo Manninen

Vuolijoki
Antti Leinonen, 040-5789616

Oulunsalo
Aarne Hujanen

Kempele
Veijo Raittinen 0400-574746
veijo.raittinen(ät)luukku.com

Oulu
Markku Kemppainen, 050-60304

Leena Piikivi 0400-366283, leena.piikivi(ät)fimnet.fi
Pentti Pekkala 040-5510650 pentti.j.pekkala(ät)gmail.com
Ilkka Timonen 040-7507530 ilkka.timonen(ät)gmail.com
Timo Tukiainen, 030745410
Santeri Kanninen 0400-686221
Timo Peltovuori 0500-438858 timo.peltovuori(ät)oetk.fi
Reijo Niemi 040-866384 reijo.niemi(ät)pp4.inet.fi
Tapio Vuoti 0500-581707 tapio.vuoti(ät)vr.fi
Jari Haaraniemi 040 506 3376

Otanmäki
Ilpo Karjalainen, 050-5872374
Risto Kämäräinen 046-6360275
Anne Karjalainen Asentaja
Aarne Karjalainen Veturinkuljettaja
Pirjo Leskinen
Armas Kerman

SAK:n Oulun alueen yhdyshenkilö
Markku Kemppainen, 050-60304
email: markku.kemppainen(at)sahkoliitto.fi

Tukiryhmän jäsenet

Kajaani

Aarno von Bell, Kunnallisneuvos, ex-kansanedustaja
Matti Väisänen, Opetusneuvos
Tellervo Huotari, Rehtori/ eläk
Martti Hyrkstedt, Eläkeläinen
Veikko Niskanen, Eläkeläinen
Eeva Karhu, Hallintolakimies
Onni Rata, Eläkeläinen
Leena Törrö, Kirjaamissihteeri
Hannu Kemppainen, Tarkastaja
Antti Leinonen, Mekaaninen asentaja/ varapääluottamusmies
Kari Kemppainen, Veturinkuljettaja
Osmo Latvakangas, Mielenterveyshoitaja/ eläk
Lasse Lyytikäinen, Koulutuspäällikkö
Ritva Kivilahti, Kauppateknikko MKT
Jouko Hypen, Konduktööri
Heikki Häyrynen, Veturinkuljettaja
Arto Kiukkonen, Myyntineuvottelija
Sirja Kuoppamaa, Sairaanhoitaja
Mikko Pesonen, Eläkeläinen
Urpo Leinonen, Sähköasentaja/ eläkeläinen
Aino Leinonen, Eläkeläinen
Marjo Karjalainen, Sairaanhoitaja
Risto Karjalainen, Insinööri
Tapio Tolonen, Luutnantti/ evp.
Jouni Ruuskanen, Konduktööri
Osmo Mikkonen, Veturinkuljettaja
Jouko Tikkanen, Veturinkuljettaja
Eero Triipponen, Veturinkuljettaja
Auli Triipponen, Röntgenhoitaja
Juha Leinonen, Veturinkuljettaja
Juha Lehtonen, STTK
Jarno Leinonen, Veturinkuljettaja
Aulis Jokelainen, Veturinkuljettaja
Hannu Huurinainen, Vaihtotyönjohtaja
Jarmo Tervonen, Vaihtotyönjohtaja
Matti Heinonen, Veturinkuljettaja
Heikki Heiskanen, Konduktööri
Veikko Repo, Puhelinasentaja
Korhonen Matti, Palomies
Orenius Seppo, Palomies
Jenni Muhonen, Restonomi

Sotkamo

Sotkamon sos.dem. työväenyhdistys. ry

Pekka Nousiainen, Asentaja
Kaisu Immonen
Aulis Halonen, Kunnanhallituksen jäsen
Erkki Kemppainen, Veturinkuljettaja

Paltamo

Paltamon sosialidemokraattinen työväenyhdistys ry.

Ilkka Horto, Yrittäjä
Seija Marttinen, Ravintolanhoitaja/ eläkeläinen
Osmo Tuovinen, Vaununtarkastaja/ evp.
Jouko Kemppainen, Konduktööri
Veikko Rusanen, Veturinkuljettaja/eläkeläinen
Mikko Keränen, Veturinkuljettaja/eläkeläinen
Kaija Keränen, Sairaanhoitaja
Martti Tervonen, Mittamiestenesimies
Seija Tauro, Terveydenhoitaja/ eläkeläinen

Ristijärvi

Lauri Hänninen